1401-1-1

دید و بازدید عید و مسافرت

به مناسبت فصل بهار و تعطیلات نوروز راه کارهایی و برنامه ریزی هایی رو برای دید و بازدید عید و مسافرت به آگاهی شما میرسونم

امیدوارم تعطیلات براتون پر از خاطرات خوب باشه

- میزان مشارکت سالمندان بستگی به توان فیزیکی و توان فکری آنان دارد و اینکه در چه مرحله ای از پیشرفت بیمای هستند و عوارض،نشانه ها یا تغییرات رفتاری چه هستند.

- از اجتماعات بزرگ که مخصوصا کودکان شرکت دارند پرهیز کنید چون شلوغی به بیقراری و اضطراب و پرخاشگری منجر میشه.

- شاید لازم نباشه همه جا از اول تا آخر شرکت داشته باشید از قبل تصمیم بگیرید که کجاها دیرتر بروید و زودتر برگردید که خسته نشید.

- فضایی، اتاقی را برای استراحت در نظر بگیرید و روتین روزانه رو سعی کنید حد الامکان رعایت کنید مثل زمان سرو غذا، استراحت، دارو.

- سعی کنید همیشه در دور همی ها کنار سالمند بمونید و او را تنها نزارید و در زمان های اضطراری از فرد دیگری کمک بگیرید.

- همه چیز را از قبل پیش بینی کنید و وسایل سرگرمی، لباس اضافی، وسایل بی اختیاری را همراه خود داشته باشی.

- دیگران را مورد دمانس مطلع کنید و درباره رفتارها و چیزهایی که باید آگاه باشند خبر دار کنید؛ در ابتدای ارتباط خودشان را معرفی کنند.در مقابل پرسش و جملات تکراری یا احترام و با علاقه پاسخگو باشند.دستشان را بگیرند و سالمندان را نوازش کنند.از روبرو با سالمندان شمرده و به آرامی صحبت کنند.اصلا بحث نکنند و سعی نکنند حرف او را اصلاح کنند یا او را متقاعد کنند.در مورد او پیش وی حرف نزنند در گوشی صحبت نکنند و گریه و ناراحتی را بروز ندهند.

- برای مسافرت برنامه ریزی کنید؛ برای هر فعالیت وقت بیشتری در نظر بگیرید. حتما زمان‌هایی را برای تجدید قوا، صرف میان وعده، و استراحت در نظر بگیرید. در حد امکان، سعی کنید که برنامه هر چه بیشتر شبیه روند زندگی روزانه بیمار باشد. عزیز شما در محیط نا‌آشنا ممکن است سرگردان شده، از دید شما خارج شده، و گم شود یک کارت شناسایی با شماره تماس داخل جیب عزیزان باشد.