1400-9-6

برگزاری دوره سالمندیاری با گرایش بیماری آلزایمر توسط انجمن دمانس و آلزایمر ایران

انجمن دمانس و آلزایمر ایران با همکاری "مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی، با توجه به نیاز جامعه و خانواده ها، اقدام به برگزاری دوره سالمندیاری با گرایش دمانس و آلزایمر نموده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن آلزایمر و دمانس ایران، مراقبت از سالمند به صورت حرفه ای از ارکان كليدي مراقبت سـلامت سالمندان شـناخته می شود و از این رو این انجمن اقدام به برگزاری دوره سالمندیاری با گرایش آلزایمر نموده است.
معصومه صالحی مدیرعامل و موسس انجمن دمانس و آلزایمرایران در خصوص برگزاری این دوره گفت: با توجه به نیاز جامعه و رسالتی که بر عهده ی انجمن آلزایمراست و همچنین براي حمايت از سالمندان هم در منزل و محیط خانوادگی و هم در مراکز نگهداری سالمندی، انجمن دمانس و آلزایمر ایران با همکاری "مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی" که وابسته به " وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی" میباشد، نسبت به تاسیس "مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای" و برگزاری دوره "سالمندیاری با گرایش دمانس و آلزایمر" اقدام نموده است.
وی خاطر نشان کرد: این نوع مراقبت داراي مزاياي بسياري براي هر دو گروه سالمندان و نظام سلامت و خدمات بهداشتي، درماني و حمایتی است. در این دوره به شناخت سیستم های بدن انسان، مشکلات شایع جسمی و روانی و اجتماعی و ارائه مهارت های لازم مراقبتی در این خصوص پرداخته می شود.

صالحی افزود: طول این دوره دو ماه بوده و آموزشها بصورت نظری و عملی ( در گروه های 5 نفره و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی) می باشد و در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی معتبر ارائه خواهد شد.


علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام، می توانند از ساعت ۹ الی ۱۴، با شماره 44633555 (داخلی 116 یا 120) تماس حاصل فرمایند.

اطلاعات بیشتز