1399-12-4

انجام تست های تشخیصی حافظه و کارکرد شناختی در سرای محلات منطقه 5

جلسه دوم کارگروه سلامت و محیط زیست ۲۸ بهمن ماه با موضوع اهمیت تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر در سرای محله کوهسار با حضور روابط عمومی انجمن و جمعی از مدیران محلات منطقه 5 تشکیل گردید

در این جلسه خانم جهانی تابش مسئول روابط عمومی انجمن دمانس و آلزایمر ایران با اشاره به اهمیت تشخیص زود هنگام بیماری آلزایمر ، طرح اجرای تست های تشخیصی در سراها را به منظور دسترسی آسان وایمن سالمندان و ساکنین محلات در شرایط کرونا (عدم لزوم مراجعه به درمانگاه انجمن )مطرح نمودند. ایشان ضمن اشاره به آمار بالای هر 7 دقیقه یک ابتلا در ایران ، تاکید کردند تشخیص زود هنگام میتواند تا ۵ سال معلولیت ناشی از بیماری را به تعویق بیندازد و موجب استقلال وافزایش کیفیت زندگی فرد مبتلا شود.

با توجه به موارد فوق در این جلسه مصوب گردید؛انجام تست های تشخیص حافظه توسط کارشناسان دوره دیده انجمن در سراهای محله با تعیین وقت قبلی و حفظ پروتکل های بهداشتی ،با 10 درصد تخفیف هزینه تعرفه دولتی که در، درمانگاه حافظه انجمن در حال اجراست انجام پذیرد .

امید است که این همکاری بستر مناسبی جهت ارتقا دانش عمومی جامعه فراهم نماید و هزینه های بالای جسمی ،روحی روانی که به دلیل عدم اطلاع از دمانس ، تشخیص به موقع و روشهای پیشگیری،دامنگیر خانواده ها می شود را کاهش دهد .

دمانس و بیماری آلزایمر