1399-11-8

افتتاح کلینیک تخصصی داخلی حافظه

افتتاح کلینیک تخصصی داخلی حافظه توسط جناب آقای دکتر ضرغامی، عضو هیات مدیره و معاون طرح توسعه بانک پارسیان با حضور مسئولین وزارت بهداشت و شهرداری

در روز چهارشنبه مورخ 5 بهمن 1399 همزمان با دهه فجر و سالروز تاسیس انجمن، مراسم افتتاحیه درمانگاه تخصصی داخلی حافظه با حضور جناب آقای دکتر ضرغامی عضو هیات مدیره ومعاون طرح وتوسعه بانک پارسیان و جناب آقای دکتر ایازی و همراهان، جناب آقای مهندس کلهری شهردار منطقه 5 وهیات همراه همچنین جناب آقای دکتر شتی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت و هیات همراه ایشان برگزار شد. این مراسم در سالن کنفرانس انجمن ساعت 10 صبح با تلاوت آیات قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. در ابتدا، سرکار خانم صالحی مدیرعامل انجمن، به حضار خیر مقدم گفتند. ایشان ضمن تقدیر از مدیران و روسای وزارت بهداشت، بانک پارسیان و شهرداری منطقه 5، ابراز امیدواری کردند که سند ملی دمانس بزودی پس از دستور مقام محترم وزارت بهداشت و درمان، جهت اجرا، در سیستم شبکه وزارت بهداشت و درمان قرار گیرد.

سپس، جناب آقای دکتر ضرغامی عضو هئیت مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان سخنرانی نمودند. ایشان ضمن اشاره به بخشی از اهداف بانک پارسیان در راستای مسئولیت اجتماعی، تعهد به اقدامات خیرخواهانه و فعالیت های بشردوستانه ، همراهی با انجمن برای اتمام پروژه ساختمانی این مرکز را بخشی از این فعالیت های عام المنفعه دانست و با امید به همکاری بیشتر در آینده برای سرکار خانم صالحی و همه همکاران ایشان در انجمن آرزوی توفیق و موفقیت کردند.

پس از آن جناب آقای دکتر حاجتی، رئیس هیات مدیره انجمن، توضیح مختصری در مورد دمانس و بیماری آلزایمر همچنین مشکلات (جسمی، روانی، مادی) افراد مبتلا به بیماری آلزایمر، مراقبین و همچنین خانواده های ایشان دادند سپس با اشاره به فعالیتهای انجمن در زمینه آموزش، حمایت، پیشگیری و درمان و ... به ضرورت اجرای سند ملی دمانس در سیستم وزارت بهداشت جهت پیشگیری و غربالگری دمانس و بیماری آلزایمر تاکید کردند. در پایان با توجه به موقعیت مکانی انجمن در شهرک اکباتان با جمعیت بالای سالمندی و همچنین عدم وجود دستگاه MRI و FMRI و مرکز تصویر برداری، ابراز امیدواری کردند که سرمایه گذاری در این زمینه از طرف مدیران فهیم بانک پارسیان با توجه به فضای موجود در انجمن ایجاد شود.

در ادامه شهردار محترم منطقه 5 جناب آقای مهندس کلهری، ضمن تشکر از مسئولین انجمن از اینکه زمین اهدایی از طرف شهرداری صددرصد در کاربری مرتبط و جهت خدمات رسانی به افراد مبتلا به دمانس وبیماری آلزایمر فعالیت می نماید، ابراز خشنودی کردند.

سخنران بعدی جناب اقای دکتر ایاذی نیک اندیش بزرگوار و عضو افتخاری انجمن با اشاره به این موضوع که جامعه ما به سمت سالمندی پیش می رود، توجه به زیرساخت ها و برنامه ریزی برای آینده را از ضروریات عصر حاضر خواندند. ایشان بر این موضوع تاکید کردند که بنگاههای اقتصادی و دستگاههای فرهنگی همچنین رسانه های شنیداری و دیداری و علاقه مندان در این حوزه کمک کنند تا انجمن فعالتر شود و در این مسیر باید به کرات در رسانه های ملی و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کرد. در پایان ضمن اشاره مجدد به اهمیت اقدامات پیشگیرانه و تشخیص به موقع ابراز امیدواری کردند که بانک پارسیان، شهرداری و وزارت بهداشت به عنوان یک مجموعه حامی انجمن باشند.

آخرین سخنران، جناب آقای دکتر شتی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت بودند. ایشان با اشاره بر پیگیری انجمن در مسائل مربوط به سیاستگزاری حوزه سالمندی ، بر ضرورت اجرای سند ملی دمانس تاکید کرده و فرمودند، پیگیری خانم صالحی سبب گردیده است که در بخش های مختلف وزارت بهداشت نیز این باورایجاد شود که تصویب این سند، یکی از ضروریات جامعه با توجه به افزایش سالمندی در آینده نه چندان دور می باشد.

در پایان مسئولین محترم به اتفاق به طبقه اول مراجعه نموده و جناب آقای دکتر ضرغامی با نام و یاد خدا ساختمان درمانگاه تخصصی داخلی حافظه را به صورت رسمی افتتاح نمودند.

گزارش تصویری